فور 55 لیتری شفا

فور 55 لیتری شفا

موجودی انبار :
کد محصول : 103240

ابعاد تقریبی (طول 70 عرض 43 ارتفاع 54) سیستم کنترل الکترونیکی هوشمند گستره دمايي 50 درجه سانتیگراد تا 200 درجه سانتیگراد هم دمايي 1 درجه سانتیگراد سيستم تهويه هوا


تماس بگیرید

افزودن به سبد خرید
برچسب ها : فور55لیتری

فور 55
تومان
تماس بگیرید تومان
افزودن به سبد

فور چیست ؟
اساس کار این دستگاه بر ضدعفونی و استریل نمودن تجهیزات مورد نظر بوسیله حرارت غیرمستقیم خشک استوار است. فور برای استریل کردن تجهیزاتی استفاده می شود که می توانند دمای بالای 180-160 درجه سانتی گراد را تحمل کنند .
فور 55 لیتری
سیستم کنترل الکترونیکی هوشمند
گستره دمايي 50 درجه سانتیگراد تا 200 درجه سانتیگراد
هم دمايي 1 درجه سانتیگراد
سيستم تهويه هوا
2 طبقه استيل

 
جابجايي هوا توسط فن (براي ظرفيت هاي بالاي 53 ليتر )
درب : ورق فولاد با پوشش رنگ الکترواستاتیک
ورق استنلس استیل 304
اطاقک : استنلس استیل آلومینیوم
ظرفیت : 53 ليتر
مشخصات
این دستگاه دارای بدنه فولادی، فن،زمان سنج،حرارت سنج، تنظیم کننده درجه حرارت ، ترموستات و سیستم ارت است. در این دستگاه 160 درجه سانتی گراد در مدت 2 ساعت، در 171 درجه سانتی گراد در مدت 1 ساعت، در 180 درجه سانتی گراد در مدت 30 دقیقه و در 191 درجه سانتی گراد در مدت 6 تا 10 دقیقه وسایل استریل می شوند. با فور می توانیم، سوزن ها،تیغ،قیچی،نوک الکتروکوتر،مته ها،اره های جراحی را استریل کرد.
فور وسیله ارزانی است و سبب خوردگی،زنگ زدگی و کند شدن لبه های برنده وسایل فلزی نشده و از طرفی موجب تغییر رنگ و سوختن کاغذ و پارچه از ابزار حساس به حرارت می شود.برای کنترل عملکرد فور، بایستی هرروز واشر نسوز آن را بازدید کرده و صحت حرارت عمل سنجش کرده را کنترل نماییم.در پایان کار با فور، تا درجه حرارت به زیر 50 درجه سانتی گراد نرسیده نباید در دستگاه را باز کنیم،زیرا به علت اختلاف دما، آلودگی هوا ی بیرون به وسایل داخل دستگاه سرایت می کند .
ظرفیت فور ها
ظرفیت این اجاق‌ها بسته به کاربردشان در مطب‌ها و یا آزمایشگاه‌ها متفاوت است. ثابت شده‌است که جریان گرمای خشک نمی‌تواند تمامی میکروارگانیسم‌ها از جمله پریون و اندواسپور باکتریها را از بین ببرد، زیرا این دستگاه نفوذ پذیری ضعیفی دارد. در جایی که نیاز به محیط کاملا استریل با ضریب بالا باشد از دستگاه‌هایی با فشار بالای بخار آب به همراه دما (اتوکلاو) استفاده می‌شود.مزیت استفاده از آن این است که موجب زنگ زدگی وسایل جراحی نمی شود و لبه تیز وسایل (اسکالپ ها) را کند نمی کند. اون بايد داراي فن (جهت چرخش هواي متراكم در سراسر اتاقك)، نشانگر درجه حرارت، ترموستات و تايمر، طبقات مشبك، قفل داخلي درب و عايق بندي مناسب جداره ها باشد.
اساس کار
این وسیله بر مبنای از بین بردن میکرو ارگانیسمهای موجود در وسایل مختلف بوسیله حرارت می باشد .كليه اجزاء كنترل كننده نشان دهنده از قبيل كليد قطع و وصل دستگاه ترموستات، لامپ آلارم ترمومتر نشاندهنده حرارت داخلي و كليد مخصوص گردش هواي داخلي روي صفحه كنترل دستگاه در دو قسمت جلوي دستگاه نصب شده قرار گرفته اند. جدای تنوعی که در نحوه پیاده سازی سیستمهای کنترلی در این وسیله می توان دید ،در مجموع چهار سیستم کلی در آن می توان دید .
۱- المنت یا گرمکن الکتریکی که وظیفه ایجاد حرارت لازم برای سیکل حرارتی را به عهده دارد .
۲- سیستم تایمر جهت کنترل زمان حرارت دهی مناسب
۳- سیستم تنظیم حرارت که وظیفه تامین حرارت ثابت درون فور را به عهده دارد
۴- دماسنج یا ترمومتر
البته بسته به نوع فوری که در اختیار دارید ممکن است که دو یا سه مورد از این سیستمها با هم ادغام شده و به صورت یک سیستم واحد دیجیتالی و بر روی یک برد ارائه شده باشد .
نکات ایمنی در هنگام استفاده از فور
۱- از استاندارد بودن دستگاه و نیز کالیبره شدن آن توسط آزمایشگاههای رفرانس مطمئن شوید . چرا که استفاده از فوری که کالیبره و استاندارد نباشد هیچ فایده ای ندارد .
۲- سعی کنید جهت اتصال هر وسیله برقی من جمله فور به برق ، از پریزهایی استفاده کنید که سیم اتصال به زمین ( earth ) داشته باشند .
۳- حتی الامکان در هنگام استفاده از فور و با توجه به برنامه استریلیزاسیونی که مد نظر دارید از زمانسنج دستگاه استفاده کنید . این کار باعث می شود تا از روشن ماندن بیهوده دستگاه و سوختن زودهنگام المنت آن جلوگیری شود .
۴- از اتصال دو یا چند فور به یک پریز خودداری کنید .
۵-در هنگام قطع برق ، هرگز فور را به پریزهایی که از سیستم برق اضطراری و یا UPS استفاده می کنند وصل نکنید . این کار باعث افتادن بار اضافی بر روی سیستم و خرابی آن می شود .
۶- برای جلوگیری از سوختگیهای احتمالی ، در هنگام باز کردن درب فور هیچگاه صورت ودیگر اعضای حساس بدن خود را به درب آن نزدیک نکنید.
عیوب دستگاه فور (OVEN)
در اغلب موارد عیوب زیر در فورها مشاهده می شود :
۱- سوختن فیوز محافظ دستگاه
۲- سوختن المنت دستگاه
۳- خراب شدن سنسورهای سیستم تنظیم حرارت
۴- خرابی کابل برق دستگاه
تجهیزات لازم برای نصب آون
به منظور نصب دستگاه فور(OVEN) ، تجهیزات زیر لازم است:
۱- یک میز کار بزرگ و محکم
۲- فضای خالی در اطراف محل نصب آون ، به گونه‌ای که حداقل ۵ سانتیمتر از فضای اطراف آن باز باشد. همچنین باید در اطراف آون ، فضای کافی برای قرار دادن وسایلی که قرار است استریل شوند ، وجود داشته باشد.
۳- پریز برق قوی با سیم اتصال به زمین. این پریز باید دارای استاندارد داخلی و یا بین‌المللی استفاده در آزمایشگاه بوده و در فاصله یک متری از دستگاه قرار گیرد. ولتاژ مورد استفاده ۱۱۰ یا ۲۲۰ ولت و ۶۰Hz/V است.
۴- محافظت کننده‌های الکتریکی جهت ضمانت تغذیه‌ای مناسب نیز لازم است.
روش کار معمول دستگاه فور (OVEN)
برای کار با آون، به طور معمول به روش زیر عمل می‌شود:
۱- کلید اصلی با فشار دادن به سمت پایین فعال می‌شود.
۲- کلیدی را که به عنوان برنامه‌ریزی مشخص شده است ، فشار دهید.
۳- دمای مورد نظر را به وسیله فشار دادن کلیدی که با علامت (+) مشخص شده تنظیم کنید. دمای مذکور در صفحه مربوطه نمایش داده خواهد شد. آون وقتی به دمای تعیین شده برسد ، برنامه خود را شروع خواهد کرد.
۴- در آون‌های قابل برنامه‌ریزی، دستورالعمل تنظیم پارامترهایی از قبیل زمان ، نحوه حرارت دادن و هشدار ، طبق برنامه شرکت سازنده انجام می‌شود.

`

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

ارسال سريع کالا

ارسال در کمتریت زمان به تمام نقاط کشور

تخفيف ويژه

مشترياني که خريد بالايي داشته باشند از تخفيفات ما برخوردار خواهند شد...

کيفيت محصولات

ارائه با کیفیت ترین محصولات پزشکی وزیبایی با ضمانت اصالت کالا