لیکوئید بیس براش.بیس سیتولوژی( بسته60 عددی )

لیکوئید بیس براش.بیس سیتولوژی( بسته60 عددی )

موجودی انبار :
کد محصول : 115113

تست پاپ اسمیر یک آزمون ساده سیتولوژی جهت غربالگری و تشخیص سرطان دهانه رحم و ضایعات پیش سرطانی آن میباشد.بهمراه برس


تومان

6,500 تومان

افزودن به سبد خرید
برچسب ها :

لیکوئید بیس براش
تومان
6,500 تومان
افزودن به سبد

تست پاپ اسمير
تست پاپ اسمير لايه نازك بر پايه مايع با هدف ايجاد اسلايدهاي با كيفيت بهتر ايجاد شده است.در این روش تمام نمونه جمع آوري شده توسط وسيله نمونه گيري به جاي لام به درون يك مايع نگهدارنده با پايه الكل به عنوان فيكساتور قرار داده مي شود كه ميتواند براي هفته ها در حرارت اتاق حفظ شود . در آزمايشگاه از سوسپانسيون سلولي تهيه شده ، خون و اگزوداي التهابي حذف شده و نمونه ها هموژن ميشوند. مقداري از آن روي فيلتر يكبار مصرف جمع آوري و سپس روي اسلايد شيشه اي كشيده مي شود .
بدين ترتيب سلول هاي روي لام نماينده تمام سلول هاي اپي تليالي جمع آوري شده ميباشند. از مزاياي ديگر اين روش اين است كه از سوسپانسيون سلولي باقيمانده مي توان جهت بررسي هاي ديگر از جمله HPVاستفاده كرد . به منظور تهيه لام سيتولوژي در محيط مايع ، در حال حاضر دو روش تأييد شده توسط FDAوجود دارد كه یکی توسط ماشین Thin prep processorو ديگري توسط دستگاه Surepath است كه در بسياري از مطالعات،سودمندي آنها نسبت به روش معمولي تا ئيد شده است. روش دستي هم جهت تهيه اسلايد در محيط مايع وجود دارد كه ارزان تر مي-باشد، اما توانمندي آن از لحاظ كفايت نمونه و تشخيص ضايعات در حال تحقيق است.
روش كار
روش كار بدين ترتيب است كه به جاي گسترانيدن سايتو براش بر روي لام، سايتوبراش را پس از كوتاه كردن دسته آن مستقيما داخل مايع نگهدارنده انداخته و به آزمايشگاه ارسال ميشود. پس از 30 ثانيه تكان دادن تمام مايع نگهدارنده داخل لوله آزمايش ريخته ميشود .جهت جدا كردن دبري ها و موكوس 4 میلی لیتر از محلول تمیز کننده به داخل لوله آزمايش اضافه ميگردد. پس از سانتريفوژ به مدت 10 دقيقه با دور, 1200 g به رسوب حاصل 0.5 میلی لیتر محلول cellular base اضافه می شود تا سبب دكپسوله شدن و چسبندگي مناسب تعداد قابل كنترل سلول بر روي لام شود .
پس از تكان دادن و مخلوط كردن، 50 ميكروليتر ازسوسپانسيون هموژن توسط سمپلر روي لام ريخته شده تا در حرارت اتا ق كاملا خشك شود. در پايان لام هاي تهيه شده با دو روش مذكور ، به روش پاپا نيكولا ئو رنگ آميزي شد ه و تحت مشاهده و مطالعه توسط پاتولوژيست قرارمی گیرند.هم اکنون از این روش برای انجام پاپ اسمیر در آزمایشگاه دکتر عصاریان استفاده می شود.
هدف اصلي
هدف اصلي اين تست پيشگيري از تغييرات غيرطبيعي سلول‏هاي دهانه رحم است كه در صورت عدم توجه ممكن است به سمت سرطان دهانه رحم پيشرفت نمايد.

`

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

ارسال سريع کالا

ارسال در کمتریت زمان به تمام نقاط کشور

تخفيف ويژه

مشترياني که خريد بالايي داشته باشند از تخفيفات ما برخوردار خواهند شد...

کيفيت محصولات

ارائه با کیفیت ترین محصولات پزشکی وزیبایی با ضمانت اصالت کالا